egitim

anasayfa

PROJE ÖZGÜNLÜĞÜ

1.Öğrencilerin İngilizce konusunda sorun yaşadıkları, derslerdeki tekrar sıklığına rağmen unuttukları, günlük hayatta kullanamadıkları görülmüştür. Bunun sonucunda pratik yapmaları için İngilizceye hakim yurt dışındaki yaşıtları ile iletişim kurmaları sağlanmıştır. Bilgilerini pekiştirmek için öğrenciler ile basit bir tiyatro yazılmış ve öğrenciler ile İngilizce tercümesi yapılarak oyun sergilenmiştir. Tiyatro konusunda da deneyime sahip olan öğrencilerimiz hem yeteneklerini sergilerken diğer yandan da toplum karşısında hitabet becerisini kazanmışlardır.
2.Sosyal Bilgiler konularını sıkıcı bulan öğrencilerimize dersleri eğlenceli hale getirmek için il içinde küçük turlar yapılmış ve photosyhth programı kullanılarak öğrencilere gezip gördükleri yerleri fotoğraf çekip İngilizce sunum yapma imkanı tanınmıştır. Msn de diğer ülkelerdeki arkadaşlarına bilgileri İngilizce yolu ile aktarmış fotoğrafları da göstererek İlimizi ve Bölgemizi tanıtırken hem öğretmiş hem de öğrenmiş olmaları sağlanmıştır.
3.Publisher programını kullanarak e-dergi çıkartan öğrencilerimiz, bunları basarak proje tanıtımına da katkı sağlamışlardır. Tasarım yapma, duygu düşüncelerini yazma, baskısı ile uğraşma öğrencilerimiz için son derece zevkli ve öğretici bir çalışma olmuştur. Proje de yaptıkları etkinlikler sırasındaki hislerini kendilerine verilen “Proje Güncesi” nde de yazıp bizimle duygu ve düşüncelerini paylaşmışlardır. İlimiz yerel radyolarına ziyarette bulunan öğrencilerimiz radyoculuğun püf noktalarını öğrendikten sonra sitemizde flatcast programını kullanıp radyo yayını yapmışlardır. Türkçe derslerine de katkısı olan bu çalışmalar sırasında kendilerine ayrılan zaman dilimin de kendi programlarının içeriklerini hazırlayıp müziklerinin seçimlerini yapmışlardır.
4.Yaratıcılık konusunda çok güzel örnekler sergiledikleri için kendilerini tanıma fırsatı yakalamışlardır.
5.Öğrencilerimize silverlight programı tanıtılmış, öğrencilerle örnek oyun çalışmaları yapılmıştır.