egitim

anasayfa

PROJE YÖNETİMİ

1. Okulumuzda anketler düzenlendikten sonra hangi konu üzerinde çalışacağımız tespit edildi.
2. Bilgisayar öğretmenimiz Yalçın ÇETİNKAYA ve İngilizce Öğretmenimiz Hilal BELAT ile fikir alışverişinde bulunuldu ve yapılacak çalışmalar zamanlama çizelgesinde belirtildi.
3. Öğrenciler projeye katılmak için oldukça istekliydi. İlk etapta Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz tarafından projemiz sırasında kullanacağımız programlar BT derslerinde anlatılmaya başlandı. Yine BT derslerinde öğrenciler örnek çalışmalar yapıp konuyu pekiştirme şansı yakaladılar.
4. İngilizce öğretmenimiz yurt dışından bağlantılar kurarak yaşıtları ile MSN üzerinden görüşmeleri sağlandı. Pratik İngilizce konuşma şansı yakaladılar.
5. Bir gruba ait olmanın, bir şeyler yapabilmenin mutluluğu içinde her zaman çalıştılar. E-Dergi ortak çalışma gerektiren bir projeydi. Özellikle sınıfta kendini yalnız hisseden öğrencilerden bir grup oluşturuldu ve dergi için neler yapılabileceği beyin fırtınası yöntemi ile tartışıldı. Editörü, Genel Yayın yönetmeni ve köşe yazarları ile tam bir ekip çalışması gerçekleştirdi. Önce taslaklar hazırlayıp, daha sonra Publisher da birleştirdiler.
6. Photosynth programını öğrendikten sonra önce laboratuarın resimleri çekilip 3 boyutlu görüntüler elde edildi. Daha sonra tarihi ve turistik yerlere geziler düzenlendi ve çekimler yapıldı.
7. Okulumuz ikili öğretim olduğu için ters devrelerde gelip BT sınıfından ve okul kütüphanesindeki bilgisayardan yararlandılar.